Reikalinga konsultacija? Vonios įranga: 8 614 22741 Šildymo įranga, santechnika: 8 641 42020 arba 8 685 23052
0 0,00 €

Jūsų krepšelis tuščias.

 
KAINOS
Geriausias kainos ir kokybės santykis
 
PRISTATYMAS
Patogus prekių pristatymas ir atsiėmimas
 
YPATINGI PASIŪLYMAI
Akcijos ir nuolaidos įvairioms prekėms

KONDENSACINIAI KATILAI: MITAI IR REALYBĖ

Pastaraisiais metais, vis dažniau parduodami kondensaciniai katilai.

Jų populiarumas, ypač Europoje, auga dėl dviejų priežasčių: pirma, dėl mažo kenksmingų medžiagų degimo produktų kiekio. Antra, labai didelio efektyvumo, kuris taupo dujas, kurių kaina nuolat auga.

Kondensacinio katilo principas remiasi papildomos šilumos gavimu iš vandens garų kondensacijos, kurie randasi išmetamosiose dujose. Įprastiniuose katiluose, garas tiesiog išmesdamas į atmosferą.

Vandens garai gaunami, deginant bet kokią angliavandenilių turinčią medžiagą, įskaitant gamtines dujas. Medžiagoje esantis vandenilis jungiasi su ore esančiu deguonimi suformuodamas vandenį, kuris karštose išmetamosiose dujose yra vandens garų pavidalu. Iš fizikos žinoma, kad perėjimas iš dujinės fazės vandens į skystį (kondensacija) išsiskiria energija. Šią gauta energija grąžinama į šildymo sistemą – tai yra kondensacinis katilo veikimo principas. Išradimas buvo išrastas maždaug prieš 100 metų. Jos ilgai nepavyko įgyvendinti dėl gamybos technologijų korozijai atsparių medžiagų šilumokaičiai trūkumo.

Kondensacinio katilo darbas turi tam tikrų ypatumų. Vandens garų kondensacija vyksta tik tada, kai temperatūra yra žemiau vadinamojo „rasos“ taško, kuris katilo viduje gali siekti iki 50 °. Grįžtamasis sistemos vamzdis yra naudojamas, kaip šilumos pernešėjas kondensacijai. Jei grąžinimo vandens vamzdyne temperatūra virš 50 °, kondensacija nevyksta, ir katilas veikia kaip įprasta. Todėl kondensacinių katilų charakteristikose nurodomos du skirtingi naudingumo koeficientai paduodamos ir grįžtamos temperatūros reikšmės (pavyzdžiui, režimas 50/30 Baxi, arba 40/30 Vaillant). Dėl šios priežasties, kondensaciniai katilai yra efektyviausi žemos temperatūros šildymo sistemose (pavyzdžiui, „grindų šildymas“). Prijungtas prie įprastinio šildymo sistema, yra laikotarpiai, kurių kondensacinis katilas veikia be kondensacijos, su mažesniu naudingumo koeficientu, tradicinio katilo režimu. Tačiau tai atsitinka tik per šalčiausiais dienas, kai grąžinimo vamzdyno temperatūra viršija 50 °, o tai neatsitinka labai dažnai (pagal statistiką yra apie 10% metinio katilo darbo laiko).

Dabar pabandysime paaiškinti, ką reiškia efektyvumo vertės kondensaciniams katilams. Pavyzdžiui, iš kondensacinių katilų savybių, temperatūriniuose rėžimuose 50/30 ° katilo efektyvumas yra apie 107-110% (priklausomai nuo gamintojo ir modelio).

Tačiau mokyklos fizikos kurso žinoma, kad iš bet kurio įrenginio efektyvumas negali viršyti 100%, 100% kondensacinis katilas ir net negali pasiekti, nes dėl bet kokios energijos konversijos, visada yra nuostoliai (šilumos nuostoliai šiluminėse prietaisų, trinties nuostoliai mechaninių sistemų ir t . ir kt.) Iš kur vertes -107 108%, 110%?

Naudingumo koeficientas (KPD) šildymo katilo klasikiniame apibrėžime – yra šilumos kiekis, gaunamas per katilo šilumokaitį ir šilumos kiekio , gaunamo deginant dujas, santykis.. Gerų paprastų katilų efektyvumas -90 -93%. Kondensaciniai katilai, dėl specialios šilumokaičio konstrukcijos turi didesni šilumos mainų plotą, be kondensacijos režimo, jų naudingumo koeficientas siekia 97 – 98%. Kaip matote, šis skaičius atitinka klasikinį supratimą apie efektyvumą.

Tačiau kondensaciniuose katiluos, yra kitas fizinis procesas – kondensacijos susidarymas dujų degimo metu.. Tai dar vienas fizinis procesas, kuris negalima būti maišyti su degimo procesų dujose.

Tokia pati energija išsiskiria, kai kondensuojasi garai ant bet kokio žemiau rasos taško žemės paviršiaus (pvz., automobilyje ant stiklų). Atsirandantis kondensatas suteikia 10 % šilumos kiekio nuo degančių dujų kiekio, kuriuos šilumokaitis papildomai perduoda į šildymo sistemą.

Palyginti tradicinių veiksmingumą ir kondensacinių katilų gamintojai naudoja apskaičiuoti remiantis grynuoju kaloringumu. Gaunamas rezultatas 98% + 10% = 108%, yra neteisingai (gal ir sąmoningai) vadinama katilo efektyvumu. Iš tikrųjų tai yra ne efektyvumas, bet lyginamoji reikšmė, nurodantis, kad katilo naudingumo koeficientas ne 108% – 93% o tik 15% efektyvesnis negu tradicinis. Paskutiniu metu naudingumo koeficiento skaičiavimo kuris, žinoma, neviršija 100%, tačiau vis dar didesnis nei įprastinių katilų 4 – 5%.

« Atgal
© Developed by CommerceLab