Reikalinga konsultacija? Vonios įranga: 8 614 22741 Šildymo įranga, santechnika: 8 641 42020 arba 8 685 23052
0 0,00 €

Jūsų krepšelis tuščias.

 
KAINOS
Geriausias kainos ir kokybės santykis
 
PRISTATYMAS
Patogus prekių pristatymas ir atsiėmimas
 
YPATINGI PASIŪLYMAI
Akcijos ir nuolaidos įvairioms prekėms

DAŽNIAUSIAI PASITAIKANČIOS KLAIDOS ĮSIRENGINĖJANT KATILINĘ

Šiuolaikiniai centrinio šildymo katilai ekonomiški, ekologiški ir lengvai aptarnaujami, tačiau tai yra ir gana sudėtingi įrenginiai, reikalaujantys nuolatinės priežiūros ir kūrenimo režimų laikymosi. Neteisingai pasirinktas ir sumontuotas neprižiūrimas katilas ne tik blogai šildys ir trumpai tarnaus, bet neretai gali tapti ir nelaimės priežastimi. Siekdami užtikrinti, jog Jūsų namuose būtų teisingai naudojamas kieto kuro katilas, pateikiame dažniausiai daromas klaidas jį renkantis ir prižiūrint.

NETEISINGAI PARENKAMA KATILO VIETA KATILINĖJE

Dažnai žmonės neįvertina katilo pase nurodytų priešgaisrinių reikalavimų ir neužtikrina reikalaujamo laisvo priėjimo prie kamino, kad būtų patogiau aptarnauti katilą. Be to, esant silpnesnei kamino traukai, kad į patalpas nepatektų dūmų pakraunant katilą, virš katilo pakuros rekomenduotina įrengti ventiliacijos gaubtą, prijungiamą į laisvą kamino angą. Deja, didžiajai daugumai pradedančiųjų šildymo katilą sumontuoti iš karto nepasiseka, tad klaidas taisyti tenka dar ilgai. Norint šį kančių laiką kiek įmanoma daugiau sutrumpinti, geriausia kreiptis į ilgalaikę patirtį šioje srityje turinčius specialistus ir naudotis seniai kitų padarytais atradimais.

SKUBĖJIMAS RENKANTIS KATILĄ

Rinkdamiesi katilą, žmonės dažniausiai skuba jį kuo greičiau įsigyti ar tiesiog perka „nuolaidą“, pasirinkdami žymiai galingesnį ar visiškai ne tokį, nei jiems reikėtų, katilą. Todėl geriausia, kad katilą išsirinkti padėtų specialistas. Tai svarbu, nes pastato plotas ar tūris nėra vienintelis kriterijus renkantis katilo galingumą, todėl čia dažnai padaroma klaidų. Per didelis katilo galingumas ar netinkamas katilo tipas – didelis trūkumas.

NETEISINGA KATILO PRIEŽIŪRA

Labai dažnai žmonėms paprasčiausiai trūksta patyrimo valant katilą. Norint išvalyti katilą, reikia naudoti valymui skirtas specialias chemines priemones. Jų nenaudojant, teks sumokėti savo prakaitu bei sveikata – ant rankų atsiras žaizdų ir kitų mikrotraumų, sukeliančių diskomfortą. Todėl rekomenduojama atidžiai perskaityti katilo gamintojo priežiūros instrukcijas.

KŪRENIMAS DRĖGNOMIS MALKOMIS

Kūrenant drėgnas malkas, jų sunaudojama du-tris kartus daugiau, nei būtų sunaudojama kūrenant sausas. Ir tai tik viena iš bėdų. Degant drėgnam medžiui, didžioji šilumos energijos dalis išmetama per kaminą garų pavidalu. Katilo išvystomas galingumas sumažėja per pusę ir jame sunkiai kyla temperatūra. Kuras smilksta, nevisiškai sudega. Ant šaltų katilo sienelių kondensuojasi vanduo, kaupiasi dervos, limpa pelenai, suodžiai. Taip susiformuoja storas smalos sluoksnis, kuris žymiai sumažina šilumos pralaidumą, smalos sudėtyje esantis rūgštus kondensatas aktyvina katilo vidinių paviršių koroziją. Taip katilų ilgaamžiškumas (15-25 metai) sutrumpėja 2-4 kartus ir daugiau.

BLOGAS KAMINO PARINKIMAS

Tai dar viena dažnai pasitaikančių klaidų, kai netikslingai parenkamas reikiamas kamino aukštis ir skerspjūvio plotas bei jis nepakankamai iškeliamas pastatų konstrukcijų atžvilgiu. Prasto kamino požymiai dažniausiai būna tokie: sunkus katilo įkūrimas, vangus degimas, periodiškas dūmų prasiskverbimas į patalpą. Todėl įsirengiant kaminą, svarbu atsižvelgti į katilo gamintojo techniniame pase pateiktus reikalavimus.

« Atgal
© Developed by CommerceLab