Reikalinga konsultacija? Vonios įranga: 8 614 22741 Šildymo įranga, santechnika: 8 641 42020 arba 8 685 23052
0 0,00 €

Jūsų krepšelis tuščias.

 
KAINOS
Geriausias kainos ir kokybės santykis
 
PRISTATYMAS
Patogus prekių pristatymas ir atsiėmimas
 
YPATINGI PASIŪLYMAI
Akcijos ir nuolaidos įvairioms prekėms

AR VERTA RINKTIS KIETO KURO KATILĄ SU VENTILIATORIUMI?

Vis dažniau šildymo įranga prekiaujančiuose salonuose ar internetinėse parduotuvėse galima pamatyti kieto kuro katilų su oro padavimo ar ištraukimo ventiliatoriais. Prieš keletą metų priverstinio oro padavimo ar ištraukimo funkciją turėjo tik dujų generacijos principu veikiantys kieto kuro katilai. Dabar plačiai paplito ir tiesioginio degimo kieto kuro katilai, kuriuose įmontuoti ventiliatoriai. Tiesa, tai beveik išimtinai lenkų gamybos produkcija. Lietuviškų katilų gamintojai tokių katilų kol kas negamina.


PRISITAIKO PRIE NAMO ŠILUMOS POREIKIO

Keičiant į kieto kuro katilus tiekiamo oro kiekį, galima valdyti degimo intensyvumą, kitaip tariant, katilą pritaikyti namo poreikiams. Taip pratęsiamas įkrovos degimo laikas, nes esant mažesniam namo šilumos poreikiui paduodamas mažesnis oro kiekis, ir degimo procesas vyksta lėčiau. Tai ypač aktualu naujos statybos pastatuose, kurių šilumos poreikis mažesnis, o vandens kiekis šildymo sistemoje yra nedidelis. Katilas su ventiliatoriumi galingumą gali reguliuoti pakankamai plačiu diapazonu, todėl geriau prisitaiko prie pastato šilumos poreikio (tuo atveju, jei neįrengta akumuliacinė talpa).
Priešingai nei katilas su traukos reguliatoriumi, katilas su ventiliatoriumi gali greičiau sumažinti galingumą, todėl jis daug patikimiau apsaugomas nuo perkaitimo ir yra saugesnis.
Modernesni katilai gaminami su ventiliatoriaus sūkių reguliatoriais. Tokie katilai gali dar tiksliau prisitaikyti prie pastato šilumos poreikio bei dirba ekonomiškiau.


NE VIEN TIK PRIVALUMAI

Nepaisant daugelio privalumų, kieto kuro katilai su ventiliatoriumi turi ir trūkumų. Sutrikus elektros energijos tiekimui, jie tampa nevaldomi, kai tuo tarpu tiesioginio degimo katilai su traukos reguliatoriumi nuo elektros energijos yra nepriklausomi.

Katilai su ventiliatoriais yra brangesni. Daugelis jų turi įmontuotą elektromechaninį arba elektroninį valdiklį, kuris valdo ventiliatorių. Natūralu, jog dėl šios įrangos katilo kaina padidėja. Dujų generacijos principu veikiantys katilai už tiesioginio degimo katilus yra brangesni nuo 50 proc. iki 2 kartų, tiesioginio degimo su ventiliatoriumi – 20-40 proc.

Katilinėje, kurioje neįmontuota akumuliacinė talpa, katilas su ventiliatoriumi dirbs ekonomiškiau ir labiau prisitaikys prie pastato šilumos poreikio. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad dirbant mažu galingumu, stipriai nukrenta ir naudingo veikimo koeficientas bei katile pradeda kauptis dervos. Naudojant kietą kurą, visada rekomenduojama įrengti katilinę su akumuliacine talpa, o jai esant ventiliatoriaus reikšmė sumažėja.


LABIAU AKTUALU KŪRENANT ANGLIMI

Svarbu paminėti, jog katilas su ventiliatoriumi labiau pritaikytas kūrenti anglimi. Palaikyti degimą deginant anglį oro reikia kelis kartus daugiau nei deginant malkas, todėl ventiliatorius anglinį katilą padaro efektyvesnį. Tikriausiai dėl šios priežasties Lietuvoje ir negaminami tiesioginio degimo kieto kuro katilai su ventiliatoriumi, o Lenkijoje, kur anglis yra bene populiariausia kuro rūšis, šių katilų pasirinkimas tikrai didelis.

Negalima vienareikšmiškai teigti, jog katilas su ventiliatoriumi geresnis už paprastą tiesioginio degimo katilą be ventiliatoriaus. Granuliniuose ir dujų generaciniuose katiluose ventiliatorius yra būtina katilo dalis, tačiau jei įsirenginėjate katilinę ir kūrensite malkomis, gerai pagalvokite, ar verta rinktis katilą su ventiliatoriumi.

« Atgal
© Developed by CommerceLab